מהם חיתולים רב פעמיים?

חיתולים רב פעמיים הם חיתולים כביסים שניתן להשתמש בהם שוב ושוב ושוב 🙂 

מה זה חיתול כיס?

כל חיתולי צ'רלי בננה הם חיתולי כיס - הכוונה היא שהרפידות שמגיעות עם החיתול נכנסות לתוך כיס. 

כיצד משתמשים בחיתולי צ'רלי בננה - לחתל ביום יום.

חיתולי צ'רלי בננה הם חיתולי וואן סייז המתאימים מלידה ועד גמילה. בעזרת גומי הממוקם בתוך כיס החיתול נכוון ונתאים את המידה בצורה מדויקת למשקל התינוק שלנו. החיתולים מתאימים ממשקל של 3 ק"ג ועד 16 ק"ג. כל חיתול מגיע עם שתי רפידות רב פעמיות, רפידה גדולה ורפידה קטנה - הרפידות שונות כדי להתאים לשלבי החיתול השונים ולצורך המשתנה בכל שלבי ההחתלה. את הרפידות ניתן להכניס לתוך כיס החיתול או להניחן מעליו (זה רק עניין של נוחות). את החיתול נחליף ממש כמו חיתול חד פעמי - כשיש קקי נחליף מיד וכשיש פיפי ניתן להחליף כל שעתיים - ארבע שעות (תלוי בגיל התינוק ותלוי בכמות הספיגה בחיתול). ניתן להשתמש בחיתול גם בלילה אך תמיד עם שתי רפידות. 

לאחר כל החתלה נניח את החיתול בשק כביסה ייעודי, או פשוט נניח בצד 🙂 אין צורך לשטוף חיתול מיד לאחר ההחלפה. חיתולים יכולים לחכות שעות רבות עד הטיפול הראשוני בהם. בסוף כל יום (אפשר גם פעם ביומיים) נשטוף קלות את הקקי מהחיתולים ונכניסם יחד עם הרפידות לתכנית קצרה במכונה (יש להוציא את הרפידות מתוך החיתול לפני המכונה). תפקידה של התכנית הקצרה היא שטיפה ראשונית ונחוצה מאד לחיתולים ולרפידות. אין לוותר בשום אופן על התכנית הקצרה (כביסה ביד היא לא פתרון). אחרי התכנית הקצרה נוכל לעשות אחד משני דברים לנוחיותינו - א. נוכל להמשיך ישר לתכנית הארוכה שלנו (כותנה ב40 מעלות) - לתכנית זו ניתן להוסיף בגדים שלנו. ב. נתלה את החיתולים במקום מאוורר ונמתין עד ארבעה ימים כדי להפעיל את התכנית הארוכה. אין מניעה לייבש את החיתולים במייבש כביסה על חום נמוך. 

מהי 'מערכת החתלה חכמה' של חיתולי צ'רלי בננה?

חיתולי צ'רלי בננה הם חיתולים וורסטיליים המאפשרים לנו שימוש ברפידות במגע ישיר עם העור או בתוך כיס החיתול. כאשר נשים רפידה במגע ישיר עם העור נוכל להשתמש בחיתול עצמו עוד פעם אחת במידה ומדובר רק בפיפי, במידה ויש קקי בחיתול תמיד נחליף את כולו. נסו כך או כך ובדקו מה הכי נוח לכם -  אין יתרון לשימוש בתוך הכיס או מחוצה לו זה רק עניין של נוחות למחתלים. 

האם יש משהו שצריך לדעת לפני שמתחילים?

כן 🙂 כמה טיפים לפני שנכנסים לעולם הכיפי והרך של חיתולים רב פעמיים! 

א. את החיתולים אנחנו מכבסים באבקת כביסה ולא בנוזל. האבקה צריכה להיות בעלת אנזימים וכמה שיותר רגילה ככה יותר טובה לנקיון החיתולים. מלבד תינוקלין כל אבקות הבייבי או הסנסיטיב לא מתאימות לכביסת חיתולים. המלצה שלנו, קנו אבקת כביסה 🙂 

ב. את החיתולים לא נכבס עם מרכך כביסה. אין בזה צורך והמרכך אף פוגע בבד בגלל תכונותיו השמנוניות. 

ג. תמיד הקפידו על כביסה מקדימה. היא שומרת על החיתולים שלנו נקיים ונעימים לאורך שנים. 

ד. התחילו בקטנה והתאהבו בגדול! זה המוטו שלנו! התחילו מאחת מערכות ההתנסות שלנו להתחלה נעימה ועדינה. תמיד אפשר לשדרג לערכה גדולה יותר בהמשך. 

ה. קחו אוויר ואל תבהלו, אתם מקבלים מאתנו ליווי צמוד ומקצועי לכל תקופת ההחתלה. 

כמה חיתולים צריך בשביל התחלה ומה תדירות ההחלפה?

בצ'רלי בננה מתחילים בקטנה ומתאהבים בגדול! מה זה אומר? התחילו מאחת מערכות ההתנסות המגוונות שלנו כדי להתנסות בנוחות בחיתולים רב פעמיים. 

טיפ - במידה ואתם מתחילים ותינוקכם עדיין בשלב הניו בורן התחילו עם ערכה שיש בה בין ארבעה לשישה חיתולים. מכיוון שההחלפות בתדירות גבוהה תוכלו להנות מהתנסות מספקת ונעימה. 

את החיתולים אנחנו מחליפים ממש כמו חיתול חד פעמי - ברגע שיש קקי או כל שעתיים לניו בורן או 3-4 שעות לילדים מעל גיל חודשיים. כמובן שניתן להשתמש בחיתולי צ'רלי בננה גם בלילה - תמיד עם שתי רפידות לספיגה מקסימלית. 

האם יש צורך במשחת החתלה?

בדרך כלל בשימוש בחיתולים רב פעמיים לא יהיה צורך להשתמש במשחות החתלה. במידה והתעורר צורך שכזה אצלכם אנו ממליצים להצטייד בליינרים החד פעמיים שלנו לשמירה על החיתול מפני שמנוניות המשחה. 

מהם ליינרים חד פעמיים?

הליינרים הם בעצם ניירות במבוק חד פעמיים עשויים 100% במבוק והם לחלוטין מתכלים. לליינרים שני תפקידים - 

א. הם מקלים על ניקיון החיתול כאשר ילדינו מתחילים את שלב המוצקים. 

ב. הם מהווים חציצה בין הטוסיק לחיתול במקרה ויש צורך להשתמש במשחת החתלה. 

 

הכנסו לחנות שלנו