חיתולי צ’רלי בננה – שתי שיטות החתלה בחיתול אחד!

חיתולי צ’רלי בננה מאפשרים מערכת החתלה 2 ב-1. שתי אפשרויות החתלה בחיתול אחד!

חיתולי צ’רלי בננה מגיעים עם זוג רפידות רב פעמיות דו צדדיות בעלות צד אחד העשוי מיקרופליז (סטיי דריי) המאפשר להניח את הרפידה במגע ישיר עם העור.

מערכת החתלה קלה לשימוש חוזר

שימוש ברפידות רב פעמיות

יש להכניס רפידה אחת או שתיים לפי הצורך. תמיד נשתמש בשתי רפידות להחתלת לילה. הרפידות מה”דור החדש” של צ’רלי בננה מאפשרות שימוש גם במגע ישיר עם העור וניתן להשתמש בהן גם מחוץ לכיס.

איור 1 – שימוש ברפידה בתוך כיס החיתול

איור 2 – שימוש ברפידה מחוץ לכיס החיתול ובמגע ישיר עם העור

שימוש בליינרים חד פעמיים

יש למקם ליינר חד פעמי על בד הפליז ולאבטח אותו לתוך הפנל הקדמי. זה יאבטח את הליינר וימנע ממנו לזוז.

בצ’רלי בננה חשוב לנו שהורים ייהנו מחוויית החתלה מושלמת ולכן אנו מציעים את ניירות הבמבוק החד פעמיים לשימוש יום יומי, למשל בגן או אצל המטפלת, להסרה נוחה ומהירה של מוצקים מהחיתול. נייר הבמבוק מתכלה ונשטף באסלה ויכול לשמש גם כמגבון.

לפני השימוש הראשון

לפני השימוש הראשון יש להתאים את רצועת החזייה האלסטית שבתוך החיתול לגודל הרצוי לפי משקל התינוק. על החיתול לשבת בצורה נוחה על הירכיים והמותניים של התינוק.

איך ניתן לדעת שהחיתול יושב טוב?

 ראשית מקמו את התינוק על החיתול, כך שגבו של התינוק יונח על החלק עם הגומי בחיתול. כעת, משכו את החלק עם התיקתקים לכיוון בטנו של התינוק וסגרו תחילה את התיקתקים המכוונים את המידה בירכיים, זו תהיה השורה התחתונה של התיקתקים. לאחר שווידאתם כי החיתול יושב בצורה טובה ונוחה על רגליו של התינוק ניתן להמשיך ולסגור את התיקתקים המכוונים את מידת הבטן, זו תהיה השורה העליונה. במידה ולאחת החלפה ראשונה שמתם לב שהחיתול השאיר סימן על הרגליים או הבטן אשר לא נעלם תוך כמה דקות יש לתקתק בפעם הבאה מעט יותר משוחרר.

טיפול בחיתולים מלוכלכים

המלצתנו היא לשטוף את החיתולים המלוכלכים של היום בכל ערב ולתלות אותם במקום מאוורר עד הכביסה וזאת בכדי למנוע הצטברות של ריחות על בדי החיתול. ניתן לאחסן חיתולים מלוכלכים בשק הכביסה במהלך היום או עד הכביסה עצמה (אין להשאיר חיתול מלוכלך למעלה מ72 שעות מחשש להצטברות של חיידקים). ניקוי החיתולים יתבצע כאשר הרפידה מופרדת מהחיתול ופתח הכיס פונה כלפי מעלה. ניקוי מוצקים מהחיתולים מתחלק לשלב שבו תינוקכם נמצא. הפרשה נוזלית יכולה להישטף בקלות תחת כל זרם מים והפרשה מוצקה תרד בקלות תוך ניעור קל מעל האסלה. על מנת להקל על ניקיון הפרשות מהחיתול ניתן להשתמש בניירות הבמבוק החד פעמיים מבית צ’רלי בננה.

שלב הכביסה

למכונת הכביסה נכנסים כל החלקים הרב פעמיים של החיתול – החיתול והרפידות. אנו ממליצים להשתמש בתכנית של כביסה ארוכה (לפחות שעה וחצי) ב – 40 מעלות ועל סחיטה גבוהה (1000 סל”ד). ניתן להשתמש באבקת כביסה המתאימה לכם ולתינוקכם. אין להשתמש במרכך כביסה, המרכך יוצר שכבה שומנית על בד החיתול ועלול לפגוע בספיגה. ניתן לייבש את כל חלקי החיתול במייבש כביסה בחום נמוך, לתלות בתוך הבית או לתלות בחוץ לייבוש (כאשר החלק הפנימי, הפליז, פונה כלפי השמש). אין לגהץ את החיתולים. ההמלצה שלנו היא לא להשתמש בקרמים או במשחות החתלה. במידה ונוצרה אדמומיות מסיבה כלשהי ניתן להשתמש בכל משחה על בסיס טבעי כאשר שמים ליינר המפריד בין עור התינוק לבד החיתול.