לפני החתלה ברב פעמי בלילה רצוי להשתמש בחיתול במשך כמה ימים ולוודא שהחיתול מכוון בצורה הטובה ביותר לגוף התינוק ולוודא שכל ההחתלות עוברות כשורה. כשנרגיש מספיק בטוחים ביום ניתן להתנסות בהחתלה בלילה.

 

לפני השימוש הראשון ועל מנת להבטיח לכם חווית שימוש מוצלחת כבר מההחתלה הראשונה חשוב להעביר את החיתולים והרפידות כביסת הכנה. את כביסת ההכנה נעשה בתכנית קצרה, על 30 מעלות עם מעט אבקת כביסה ועם סל”ד גבוה. כביסה זו פותחת את סיבי הבד ומכינה אותם לשימוש ולספיגה.

יש לכוון את הרצועה האלסטית שבתוך כיס החיתול למידה הנכונה לפי גודל הירכיים ומשקל התינוק.

כל חיתול מגיע עם 2 רפידות ספיגה – אחת OS/S והשנייה OS/M/L. ביום בדרך כלל מספיקה רפידה אחת. עד שהגומי מכוון למידה M מומלץ להשתמש ברפידה הקטנה. בלילה משתמשים בשתי רפידות – הרפידה הגדולה ומעליה הרפידה הקטנה.

הוראות כביסה לחיתולי צ’רלי בננה

בשביל שכביסת החיתולים תצא נקייה ועל מנת לשמור על החיתולים לאורך זמן יש להקפיד על מספר דברים:

  • ראשית, נשטוף בסוף כל יום את החיתולים המלוכלכים של אותו היום (אין צורך לשטוף חיתול מיד אחרי ההחלפה…) חיתולים מלוכלכים יכולים לחכות בשק כביסה קטן עד השטיפה.
  • את החיתולים השטופים נתלה במקום מאוורר עד הכביסה. אין להשרות את החיתולים במים או כל חומר אחר עד הכביסה. אוויר פתוח הוא חברם הטוב ביותר של החיתולים.
  • ביום הכביסה (לא יאוחר מ – 72 שעות מזמן השימוש, שלושה ימים) נכניס את כל החיתולים למכונת הכביסה.
  • על המכונה להיות כ – 2/3 או 3/4 מלאה. במכונה ריקה מדי לא יהיה חיכוך מספק והחיתולים עלולים שלא להתנקות כראוי ובמכונה מלאה מדי לא תתאפשר תזוזה מספקת בתוך המכונה.
  • שטיפה מקדימה – PreWash – תכנית קצרה הקודמת לתכנית העיקרית של כביסת החיתולים. בתכנית זו נשים מעט אבקה ונקפיד על סחיטה גבוהה. בשלב הזה יוצא הלכלוך הגדול מתוך הרפידות והחיתולים כך שבשלב התכנית העיקרית החיתולים יתכבסו עם מים נקיים.
  • תכנית עיקרית – את החיתולים יש לכבס בתוכנית כותנה ב – 40 מעלות, לפחות שעה וחצי, בסחיטה גבוהה (1000 סל”ד) וללא מרכך כביסה, המרכך מייצר שכבה שומנית על הבד ועלול לפגוע ביכולת הספיגה של החיתולים. יש לשים את כמות האבקה המתאימה לכמות החיתולים והבגדים במכונה ולפי גודל המכונה שלכם.
  • יש להשתמש באבקת כביסה בעלת אנזימים פעילים (לדוגמת טייד, סנו ודומיהם) המתאימים לניקוי מושלם של החיתולים, העונים לצרכים המשפחתיים שלכם. לא מומלץ להשתמש בנוזל כביסה. להמלצות ספציפיות ניתן ליצור עמנו קשר.
  • את החיתולים והרפידות ניתן לייבש במייבש, אך מומלץ לייבש בשמש – היא מעניקה הלבנה טבעית לחיתולים.
  • אין להשתמש במשחת החתלה עם החיתול מאחר והיא יכולה לסתום את נקבוביות הבד ולפגוע בספיגה. במידה ויש צורך נקודתי בשימוש במשחה ניתן לשים ליינר חוצץ בין הטוסיק לחיתול.
  • אין להשתמש באקונומיקה. במידת הצורך ניתן להשתמש באקונומיקה ללא כלור.

המלצות לתחזוקה וניקוי חיתולי צ’רלי בננה

הורדת כתמים

בכדי למנוע הופעתם של כתמים ניתן לתלות את החיתולים המלוכלכים לאחר שטיפה כאשר החלק של הבד פונה כלפי השמש. כך החיתולים ייכנסו לכביסה כבר לבנים כמעט לגמרי! במידה ולא ניתן לתלות בשמש ונשארו חיתולים מוכתמים לאחר הכביסה, שימו מעט מיץ לימון על הכתם, מלבין מבוסס חמצן או אקונומיקה ללא כלור.ר את החיתולים והרפידות כביסת הכנה. את כביסת ההכנה נעשה בתכנית קצרה, על 30 מעלות עם מעט אבקת כביסה ועם סל”ד גבוה. כביסה זו פותחת את סיבי הבד ומכינה אותם לשימוש ולספיגה.

סניטציה

רצוי, כשמתאפשר, לייבש את החיתולים בשמש – לשמש יש אפקט הלבנה וחיטוי טבעי. במידה ויש צורך לחטא את החיתולים בגלל צורך נקודתי ניתן ליצור איתנו קשר לקבלת הנחיות.